מה זה ריקי ולמי מתאים טיפול ברייקי?

טיפולים אנרגטיים הפכו להיות פופולריים במיוחד בשנים האחרונות; יותר ויותר אנשים החלו להבין את הקשר העמוק בין הגוף ובין הנפש, מה שמהווה את המוקד המרכזי בטיפולי הילינג. מדובר בטיפולים מיוחדים שיכולים לסייע במגוון תחומים, ואם אתם רוצים לגלות את הטיפולים הנפלאים האלו, המידע הבא יעזור לכם להתוודע להם.

טיפול רייקי

תוכן עניינים

הילינג מה זה?

פירוש השם הילינג הוא "ריפוי", וזו בדיוק המטרה של טיפול הילינג. המפתח לטיפולים האלו הוא עבודה על איזון הגוף והנפש, באמצעות איזון של מרכזי האנרגיה בגוף (הקרויים 'צ'אקרות'). לפי התפישה של תורת ההילינג, הגוף הוא מכלול אחד שלם, שקשור לנפש בקשרים הדוקים.

כאשר אנו חווים בעיה כלשהי, גופנית או נפשית, צריך להביא לאיזון כדי לפתור את הבעיה הזו. תוך כדי הטיפולים, מטפלים מנסים להגיע לשורש הבעיה כדי שניתן יהיה לפתור אותה לעומק. טיפול הילינג אנרגטי מתמקד באיזון בין הגוף והנפש, מתוך מטרה לרפא או להקל על בעיות שונות.

לפי התורה הזו, הצ'אקרות בגופנו עלולות לחוות עודפים או חוסרים מסוימים, ובאמצעות הילינג אנרגטי, ניתן יהיה להגיע לאיזון הנחוץ. אנשים שעוברים את הטיפולים האלו מעידים על הצלחתם, וחשוב להדגיש שהצלחתם של טיפולי הילינג תלויים במידה רבה ברצון, בפתיחות ובנכונות של המטופלים שעוברים אותם.

נקודות צ'אקרות בגוף

הגוף האנרגטי בחיינו

כפי שניתן להבין, הילינג הוא טיפול הוליסטי, ששם דגש על איזון גוף-נפש. התורה ההוליסטית גורסת שלכל אחד מאיתנו יש גוף אנרגטי שמחבר בין הגוף ובין הנפש. המערכת הייחודית הזו פועלת בתוך הגוף וגם מחוצה לו, והוא מחבר בין עולם החומר הגשמי ובין הנפש המופשטת.

זהו כוח החיים, וכאשר אנו חווים איזון בחיינו, אנו נרגיש אנרגטיים ויציבים. כאשר אנו יוצאים מאיזון, אנו נחווה רגשות שליליים שיוציאו אותנו מאיזון. האנרגיה הייחודית שממלאת אותנו אחראית על התפקוד שלנו מבחינות רבות: מרץ, רצונות, צרכים, יצריות, צלילות, וכן בריאות הגוף והנפש.

למרבה הצער, ישנם מקרים בחיים שבהם אנו חווים חוסר איזון או חסמים מסוימים מעכבים אותנו. כתוצאה מכך, המערכות שלנו יוצאות מאיזון, ואנו מרגישים את השיבוש. כך לדוגמה, כאבים פיזיים נגרמים כתוצאה מאירוע טראומתי מסוים, שממשיך לירידה בתפקוד של איבר מסוים. לאחר מכן, תחל ירידה בתפקוד של המערכת המקושרת לאותו איבר פגוע, והמערכת ההוליסטית הכללית תצא מכלל איזון.

מה זה טיפול הילינג אנרגטי

כיצד מתבצע טיפול הילינג אנרגטי?

אנחנו והנפש שלנו הם גופי אנרגיה שקשורים זה לזה בקשרים עבותים. כאשר אנו יוצאים מאיזון גופני ונפשי, כיצד ניתן לתקן את המצב עם הילינג אנרגטי? הסוד לכך טמון באופן ביצוע הטיפול, ומה שעומד מאחוריו: במהלך טיפול הילינג אנרגטי, המטופל/ת שוכב/ת על שולחן טיפולים מיוחד.

אין צורך להסיר בגדים במהלך הטיפולים האלו, מפני שאין מגע פיזי בהילינג אנרגטי. כאשר המטול שוכב את המיטה ומרגיש נינוח, המטפל יעביר את ידיו מעל גופו של המטופל, ללא מגע פיזי. המטרה של השלב הזה היא לזהות חסימות אנרגיות, וכן עלייה או ירידה באנרגיות של המטופל.

מעבר הידיים מעל הגוף מאפשר למטופל להרגיש חום או קור, שמעידים על תהליכים אנרגטיים בגוף. כל תחושה שהמטפל מרגיש מעידה על תהליך אנרגטי שונה בגוף, ולכל אחת מהן יש סיבה מסוימת לקיומה.

תוך כדי המעבר על הגוף, מטפלים אנרגטיים, המכונים "הילרים", מזרימים אנרגיות ריפוי למטופלים, בדגש על אזורים בעייתיים. הודות לכך, הילרים מקלים על כאבים של מטופלים, ומביאים לריפוי חלקי או מלא של חסימות ובעיות שונות.

למה ניתן לצפות במהלך טיפול הילינג?

אחד מהיתרונות הבולטים של טיפול הילינג הוא ההתאמה שלו לכל אדם; מפני שאין מגע או שימוש בחומרים שונים במהלך הטיפולים, לא נשקפת סכנה גופנית למטופלים. אולם, מתרחשים בזמן הטיפולים מספר דברים שחשוב לדעת עליהם מראש:

  • שינויים בטמפרטורת הגוף
  • עקצוצים באזורים שונים
  • רעידות קלות ברחבי הגוף
  • פרצי רגש
  • תחושות נעימות

כלומר, במהלך טיפולי הילינג אתם יכולים לצפות למספר תופעות, ולהיות מוכנים להן מראש. ומה לאחר הטיפולים? תופעת הלוואי הנפוצה ביותר של הילינג היא תחושת עייפות גדולה, ורצון לישון. בצד השני, ישנם מטופלים שמרגישים פרצי אנרגיה גדולים ותחושת מרץ גבוה.

המטרה של טיפולי הילינג היא לסייע לאנשים להתמודד עם מכאובים שונים – בין שמדובר במכאובים גופניים או נפשיים. באמצעות השבת האיזון האנרגטי לגוף ולנפש, טיפולי הילינג מסייעים לאנשים רבים להתמודד עם חסמים וגם בעיות גופניות ונפשיות, כך שזה לא פלא שהטיפולים האלו פופולריים יותר מאי פעם.

טיפול אביאנגה

אם אתם רוצים ליהנות מטיפול הילינג מקצועי, או טיפולים נוספים הוליסטיים נוספים אחרים – אנו מזמינים אתכם לספא במלון דן אכדיה, הספא מאובזר ברמה הגבוה ביותר וצופה לחופי הים התיכון.

טיפולי הילינג בספא דן אכדיה 50 דק'  ומלבד הטיפול עצמו – אתם תיהנו מפינוקים נוספים שנמצאים בספא.

יצירת קשר
להזמנת טיפול מפנק
דילוג לתוכן