מה זה רייקי? ולמי טיפול ברייקי מתאים?

רבים מכם וודאי שמעו על טכניקת הרייקי, שהפכה לשם דבר ברחבי העולם. אולם, האם רובכם יודעים במה מדובר בדיוק? שיטת הרייקי הייחודית, שכמו דברים טובים אחרים הגיעה אלינו מהמזרח הרחוק, מהווה טכניקה שרותמת את אנרגיית החיים סביבנו, ומרכזת אותה לריפוי הגוף והנפש. מדובר בשיטה הוליסטית שמשתמשים בה עד היום, ומומלץ בחום להכיר אותה ואת יתרונותיה.

מה זה רייקי?

תוכן עניינים

מה זה רייקי?

לפני שנצלול לעומק הטכניקה, חשוב להכין תחילה מה זה רייקי: פירוש המילה רייקי היא "תודעת אנרגיית החיים", ומקורה בשפה היפנית (ריי – תודעה רוחנית אוניברסלית, קי – אנרגיית החיים/כוח החיים). האנרגיה הזו היא בעצם האנרגיה שמניעה את החיים ברחבי העולם. לפי תורת הרייקי, כל עוד ישנם חיים, ישנו כוח שנמצא בתנועה, מקיף ומזין את כולנו.

באמצעות תיעול של האנרגיה העצומה הזו, ניתן להזין את הגוף ואת הנפש בעוצמות אדירות. זוהי טכניקת ריפוי שפותחה במאה ה-19 של האלף הקודמת: מי שפיתח אותה היה נזיר בודהיסטי יפני בשם מיקאו אוסוי, שהאמין שיש לנו בחירה רבה בחיים. כאשר אנו בוחרים להתמקד ברגשות חיוביים, ולא נותנים לרגשות שליליים להוציא אותנו מאיזון, אנו יכולים לחיות חיים שלווים ומאוזנים.

מיקאו אוסוי שיתף פעולה עם רופא בשם צ'וגירו הייאשי, ויחדיו הם פיתחו את חמשת העקרונות המנחים של רייקי. שני אבות הרייקי האמינו שבאמצעות רייקי ניתן לרפא את ההווה, וגם את העתיד, ואלו שמנסים את הטיפולים בהחלט מסכימים עם ההנחות האלו.

טיפול רייקי

5 העקרונות של טיפול רייקי

רייקי נשען על חמישה עקרונות מרכזיים אשר מאפשרים לתעל את אנרגיית החיים למקומות חיוביים, והעקרונות הם:

 1. רק היום לא אכעס: לפי הרייקי, הכעס הוא רעל שמשפיע לרעה על האדם הכועס, וגם על סביבתו. כפי שאנו יודעים זה נכון, שכן כעס הוא בעל השפעות שליליות על הגוף והנפש: הוא גורם לעלייה בלחץ הדם, מביא למתחים נפשיים, מתחים עם הסביבה, ותוצאות שליליות אחרות.
 2. היום לא אדאג: ברייקי מאמינים שישנם דברים שלא ניתן לשלוט בהם, ודאגה היא חסרת תכלית.
 3. אבצע את עבודתי ביושר: כדי להיות מאוזנים בחיינו, עלינו לשים לעצמנו מטרות ומשימות, ולעמוד בהן ביושר.
 4. אברך ואודה על כל מה שיש לי: תחושת סיפוק נובעת מהכרה ותודה על מה שיש לנו בחיינו. כאשר אנו מבינים מה יש לנו ומודים עליו, היכולת לשנות לקבל תודה ולהכיל מתעצמת.
 5. אנהג באדיבות ובנימוס כלפי שכני וכלפי כל יצור חי: הבעה של חמלה כלפי כל יצור חי מאפשרת להגיע לאיזון ולשלווה בחיינו.
5 העקרונות של טיפול רייקי

כיצד מתבצע טיפול רייקי?

כאמור, טיפולי רייקי הם טיפולים אנרגטיים שעוזרים להגיע לאיזון גופני ונפשי. כיצד בדיוק ניתן לטפל באנרגיה? באופן הבא: במהלך טיפול רייקי, מועברת אנרגיית ריפוי מהמטפל/ת למטופל. כדי להגיע למעמד של מטפל רייקי, יש לעבור הכשרות מיוחדות בתחום; ישנו תהליך חניכה של מטפלים חדשים על ידי מורים שהם מומחים בתחום הרייקי. החניכה המיוחדת הזו מתבצעת במדיטציה, ובמהלכה – המורה מחבר לחניך אנרגיה שהוא יכול לבצע טיפולים באמצעותה.

האנרגיה הזו היא בעצם האנרגיה שבאמצעותה מתבצעים טיפולי רייקי. במהלך הסשן, המטופל שוכב על מיטה ייעודית, והמטפל בוחן אותו מבחינה אנרגטית. הודות לכך, ניתן להתאים את האנרגיה לצרכיו של כל מטופל, ולטפל בו ביעילות.

במהלך טיפולי רייקי, המטפלים מניחים את ידיהם מעל המטופלים. באמצעות מגע עדין עם כפות הידיים, המטפלים מעבירים אנרגיה לאזורים מסוימים, הידועים כ"צ'אקרות". האנרגיה הזו עוזרת לרפא מכאובים שונים, ולהרגיש נינוחים יותר. מטפלים מדווחים שבטיפולי רייקי ניתן להרגיש את החמימות של הידיים ואת זרימת האנרגיה, שמביאים יחדיו לתחושת הרפיה נפלאה.

בנוסף, טיפולי רייקי מלווים לרוב במוזיקה נעימה ובקריסטלים, אשר מוסיפים לאנרגיה הטבעית ולתחושת הנינוחות אצל מטופלים.

כיצד מתבצע טיפול רייקי

רייקי יתרונות: למי מתאימים הטיפולים?

 • עיסוי רייקי מתאים לכל מי שסובל מסימפטומים גופניים ונפשיים שגורמים למועקה. הטיפול הזה הוא עדין, ולכן הוא מתאים לאנשים שבדרך כלל אינם יכולים לעבור עיסויים, ואפילו לתינוקות. לרייקי יש מספר יתרונות בולטים, והם:
 • ריפוי טבעי של הגוף: עיסוי רייקי אינו טיפול פולשני ואינו כרוך בשימוש בכימיקלים. הודות לכך, הוא מהווה שיטת ריפוי טבעי, שמסייעת לתהליכי ריפוי טבעיים בגוף. אלו שסובלים מאלרגיות, כאבי גב, כאבי ראש, שרירים מכווצים, לחץ דם גבוה, ובעיות גופניות אחרות מרגישים הקלה לאחר טיפולי רייקי.
 • שחרור חסימות: מרביתנו סובלים מחסימות רגשיות ונפשיות שמוציאות אותנו מאיזון. רייקי עוזר לשחרר חסימות, ולתעל את האנרגיה של האדם למקומות חיוביים יותר.
 • מיקוד מחשבה וקבלת נקודת ראייה צלולה יותר
 • יצירת יחסים הרמוניים עם הסביבה
 • יצירת תחושה של אופטימיות ושמחת חיים

טיפול רייקי מקצועי בדן אכדיה

טיפולים הוליסטיים, דוגמת רייקי, הפכו לפופולריים במיוחד בעשורים האחרונים. אנשים רבים מכירים בקשר ההדוק בין הגוף לנפש, ומודעים לחשיבות של איזון בחיים האישיים ובחיים הציבוריים. אם אתם מעוניינים לעבור טיפול רייקי מקצועי על ידי מטפלים מוסמכים – אנו מזמינים אתכם לספא במלון דן אכדיה שבהרצליה. עיסוי רייקי באורך 50 דקות, במהלכו אתם תרגישו את ההשפעות החיוביות של האנרגיה על גופכם ונפשכם.

הספא הייחודי שלנו ממוקם בחופי הרצליה פיתוח, מול נופי כורכר וים מרהיבים. אנו מציעים מגוון טיפולים ועיסויים בספא המתקדם והחדשני שלנו, עם פינוקים נוספים שהופכים כל חוויה לבלתי נשכחת. אם אתם מחפשים חוויה מאזנת, המטפלים שלנו זמינים להעניק לכם טיפולי רייקי מקצועיים שתרגישו את השפעתם גם לאחר סיומם.

יצירת קשר
להזמנת טיפול מפנק
דילוג לתוכן