עיסוי איורוודה

עיסויים הם שיטה עתיקת יומין שמטרתה להביא לאיזון-גוף נפש באמצעות טכניקות של מגע, הפעלת לחצים על אזורים בגוף, ושימוש בשמנים וצמחים בעלי סגולות מגוונות. אחד מהעיסויים הנודעים ביותר הוא עיסוי איורוודה, שמרגיע את הגוף והנפש בצורה מופלאה. אם אתם לא מכירים את טכניקת העיסוי הזו, או מעוניינים לדעת עליה יותר – כאן תוכלו לגלות את היתרונות של עיסוי אירוודה, והיכן תוכלו ליהנות מעיסוי מקצועי.

עיסוי איורוודה מה זה?

תוכן עניינים

איורוודה מה זה?

המונח איורוודה הוא מונח שנובע משפת הסנסקריט – ayus=חיים, veda=ידע. המונח נובע מתפיסת חיים הוליסטית, אשר כוללת בתוכה שיטות ריפוי שונות, שמטרתן להביא לאיזון והרמוניה בין הגוף והנפש.

מסאז' איורוודה משלב בתוכו עקרונות בני 5,000 שנה של בני האירוודה; העיסוי המפנק הזה כולל שימוש בשמנים אתריים שמבוססים על צמחי מרפא, לצד שיטות לישה ומשיכה עתיקות שמותאמות באופן אישי לכל אדם שעובר את העיסוי.

עיסוי איורוודה

כיצד מתבצע עיסוי אירוודה?

בעיסוי אירוודה מסורתי, יש שני חלקים מרכזיים: החלק הראשון נקרא “אביאנגה”: בשלב הזה, המטפל מעניק למטופל עיסוי עדין עם שמן חם. השמן נמרח על הגוף, והחום שלו מתפזר באזורי המשיכה. המטרה של שלב האביאנגה היא להביא לשחרור של מתח וכאבים, וזה אכן מה שקורה, הודות לחומו של השמן.

לאחר מכן, המטפל מתחיל בשלב ה"שירודרה": בשלב הזה, המטפל מוזג שמן חמים (לרוב שמן שומשום) על אזור העין השלישית של המטופל – אזור במצח שנמצא באזור מעל שתי העיניים. אזור הזה הוא אזור בלוטת היותרת המוח, ולפי האמונה האירוודית – מזיגת השמן מביאה להפעלה של גלי המוח, תחושת רגיעה, ריפוי הנפש, ושלווה.

כיצד מתבצע עיסוי איורוודה?

מה מייחד את עיסוי האירוודה?

ישנם מגוון עיסויים שניתן לקבל על ידי מעסים מקצועיים, כמו עיסוי שוודי או עיסוי תאילנדי. כל עיסוי הוא מיוחד בפני עצמו, וגם מסאז' אירוודה הוא בעל ייחוד. ראשת כל, במהלך עיסוי אירוודי, ישנו שימוש בשמנים אתרים המבוססים על צמחי מרפא. השמנים האורגניים האלו מחוממים על ידי המטפל, והם מעודדים הרפיה וניקוי רעלים מהגוף. לאחר החימום, השמנים נכנסים לעור דרך הנקבוביות, קושרים אליהם רעלנים מהגוף, ובכך מוציאים אותם החוצה.

בנוסף, במהלך אירוודה טיפול יש תנועות מיוחדות שהמטפלים עושים. התנועות האלו מותאמות לפי הצרכים והרצונות של המטופל, והן כוללות תנועה כמו לישה, משיכות עיסוי, וכן סחיטה. קצב העיסוי גם הוא נקבע על ידי המטופלים, והמטפל מתאים את עצמו לצורכי מטופליו.

עיסויים כאלו הם עיסויים אנרגטיים שמטרתם לשחרר את ערוצי האנרגיה בגוף, לאזן בין הצ'אקרות ולהרפות את הגוף והנפש. עיסויים אחרים, דוגמת עיסוי שבדי, מתמקדים באנטומיה של הגוף, ולא בערוצי האנרגיה שלו.

טיפול באיורוודה

למי מיועד עיסוי אירוודה?

אם אתם מחפשים עיסוי שונה, שמתבצע מנקודת מבט הוליסטית – מסאז' אירוודה מתאים לכם. העיסויים האלו הם מרגיעים במיוחד, והם מאפשרים לחבר בין הגוף לנפש. עיסויים הוליסטיים, בניגוד לעיסויים רפואיים, מתאימים לאנשים שמעוניינים להגיע לתחושת הרפיה וריפוי. עיסויים אחרים מתאימים לאלו שסובלים מכאבים או שרירים תפוסים, אך עיסוי אירוודה מתאים במיוחד לאלו שמחפשים עיסוי עדין שמרגיע את הנפש.

יתרונות של עיסוי אירוודה

לטיפולים אירוודים יש יתרונות רבים, והודות להם, העיסויים האלו שרדו במשך אלפי שנים:

  • ניקוי רעלים מהגוף
  • הפגת מתחים
  • הרגעה של חרדות
  • הגברת המודעות לגוף
  • שיפור מחזור הדם
  • הקלה על כאבים כרוניים
  • הקלה על בעיות שינה
  • חיזוק המערכת החיסונית
  • שיפור פעילות של איברים פנימיים

חשוב לדעת, שכמו עם עיסויים אחרים, ישנם מקרים שבהם עיסוי אירוודה אינו מתאים. אנשים עם לחץ דם גבוה, מחלות כרוניות, בעיות גופניות מערכתיות, נשים בהריון, ואנשים אחרים עם מגבלות גופניות ובריאותיות לא תמיד יכולים לעבור את העיסויים האלו. ניתן להתייעץ עם הרופא המטפל לפני העיסוי ולגלות אם הוא מתאים לצרכים שלכם, והאם אתם יכולים לקבל עיסוי שכזה.

יתרונות של עיסוי אירוודה​

היכן ניתן לקבל עיסוי אירוודה?

כדי ליהנות מהיתרונות הרבים של עיסוי אירוודה, חשוב לעבור את העיסויים האלו על ידי מטפלים מקצועיים. שימוש בשמן, טכניקות של משיכה ועיסוי, ואלמנטים אחרים בעיסוי מביאים לאיזון נפלא בין הגוף לנפש. כדי לאפשר לאורחים שלנו ליהנות מעיסויים מקצועיים, ספא דן אכדיה מציע טיפולי אירוודה מקצועיים על ידי מטפלים מוסמכים.

על מצוקי הכורכר של הרצליה פיתוח, עם נוף פנורמי לים, אתם יכולים ליהנות ממגוון טיפולים נפלאים במתקני ספא מתקדמים. אם אתם מרגישים שאתם זקוקים להפסקה מהשגרה היומית, אנו נשמח להעניק לכם טיפולים מקצועיים עם פינוקים רבים, ולאפשר לכם להרגיש את האיזון שכולנו זקוקים לו.

יצירת קשר
להזמנת טיפול מפנק
דילוג לתוכן